Bartłomiej Świątek Wicemistrzem Polski juniorów z kwalifikacją na Mistrzostwa Europy Szwajcaria 2019 Artur Petrosyan Mistrzem Polski młodzików!!!

13 kwietnia w Ustrzykach Dolnych rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w biegach górskich .
Zawody były równocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy juniorów  w biegach górskich , które odbędą się 07 lipca w Szwajcarskiej miejscowości Zermatt .

Zmagania rozpoczął  najmłodszy w stawce Mikołaj Tomasik ,rywalizujący na dystansie 1,9 km
ukończył rywalizację na 9 miejscu .

Po Mikołaju przyszedł czas na start młodziczek .
W gronie startujących była Weronika Kędziora ,  która borykała się z problemami zdrowotnymi i nie ukończyła zmagań . Weronika została zwieziona z trasy przez TOPR .

W gronie młodzików  rywalizujących na dystansie 2,7 km  od samego początku  w czołowej grupie biegł Artur Petrosyan , który w połowie stromego podbiegu odłączyła się od grupy i utrzymał bezpieczną przewagę do samego końca zdobywając tytuł MISTRZA POLSKI młodzików  .
Na dwunastej pozycji linię mety przekroczył Mikołaj Gancarz .

Po starcie młodzików przyszedł czas na starsze kategorie wiekowe w biegu łączonym na dystansie 5 km wystartowały juniorzy młodsi   ,  i  juniorzy .

Na siódmym miejscu w kategorii juniorów młodszych sklasyfikowany został Dawid Krzysztofik ,  na ósmej pozycji  w juniorkach młodszych swój start ukończyła Anna Szpoton.
Świetną dyspozycję zaprezentował Bartłomiej Światek , który od samego początku biegł w czołowej grupie w połowie dystansu zabrał się z prowadzącym Michałem Dudczakiem z UKS Budowlani Nowy Sącz , Bratek walczył do końca i wywalczył tytuł WICEMISTRZA POLSKI juniorów w biegach górskich . Tym samym zakwalifikował się na Mistrzostwa Europy juniorów w biegach górskich  które odbędą się 07 lipca w Szwajcarskiej miejscowości Zermatt !
Ostatni ze startów to start Elity mężczyzn i elity kobiet , którzy rywalizowali na dystansie
10 km w gronie startujących Zuzanna Łakomska wywalczyła wysoką szóstą pozycję Open .
Jako drużyna zostaliśmy sklasyfikowani na szóstym miejscu .

Jacek Wojtarek trener
,, Jestem zadowolony z wyniku  całej grupy  .
Ciężko pracowaliśmy i jak pokazywały starty na MP w biegach przełajowych nie zawsze wychodziło . Jenak biegi górskie to inna specyfika biegu . To zozostało wypracowane oddało w przypadku Bartłomieja Świątka który zrealizował nasz plan przygotowań jak i samego biegu na górskich  MP . Lecimy do Szwajcarii na Mistrzostwa Europy i to bardzo motywuje !!!
Artur Pertosyan idealnie pobiegł i widać było że dał z siebie tyle ile mógł .Jest Mistrzem Polski , a to dopiero początek ! Reszta pobiegła tyle na ile mogli ważne że każdy jest cały i zdrowy .Pracujemy dalej teraz tydzień free run i po świętach siadamy razem i przedstawiam plan co dalej a mogę powiedzieć tylko tyle ,że będą starty na stadionie „