Duathlon MTB Mroczków Gościnny

Zmagania sportowe w zabytkowym parku
W niedzielę 24 listopada zabytkowy park w Mroczkowie Gościnnym był areną zmagań w Duathlonie MTB o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych pod patronatem honorowym Starosty Opoczyńskiego Marka Ksyty. Organizatorem zawodów było stowarzyszenie Opoczno Sport Team.
Zawodnicy ścigali się na dwukilometrowej rundzie z czego dwie rundy pokonywali biegiem (4 km) i 5 rowerem (10 km). Urozmaicony teren dał podstawę do stworzenia wymagającej trasy z dużą ilością podbiegów i podjazdów.

Należy wspomnieć że w czasach świetności opoczyńskiego kolarstwa w tym właśnie miejscu odbywał się Puchar Polski. Stowarzyszenie Opoczno Sport Team, którego Prezesem Honorowym jest mieszkający w Mroczkowie Gościnnym Marek Galiński chcąc przywrócić to miejsce ludziom potrzebującym aktywności fizycznej na przestrzeni dwóch ostatnich lat zorganizowało tam kilka imprez w tym Zimowy Maraton MTB oraz Wyścig MTB XC. W najbliższych planach jest także maraton zimowy oraz zawody w narciarstwie biegowym.

Duathlon wydawał się idealną konkurencją podsumowującą sezon rowerowy oraz biegowy – dwóch głównych kierunków działalności Opoczno Sport Team.
Zawody rozpoczęły się startem najmłodszych uczestników. Profesjonalną rozgrzewkę poprowadził Jacek Wojtarek – trener sekcji biegaczy Opoczno Sport Team – aktualnych drużynowych mistrzów Polski w biegach górskich. Najszybszy w tym wyścigu okazał się Wiktor Zdulski przed Janem Danickim i Wiktorem Starnawskim, Mają Mikołajczyk (zwyciężczynią w kategorii dziewcząt) oraz Filipem Bolarczykiem.
Na starcie głównego wyścigu stanęło 40 zawodniczek i zawodników. Od samego startu biegacze narzucili mocne tempo. Po tym jak przesiedli się na rowery nastąpiły niewielkie zamiany w czołówce wyścigu.

Klasyfikacja open kobiet:

1. Sylwia Jadczyk – Łódż
2. Marta Mikołajczyk – Crazy Racing Team
3. Łucja Wiktorowicz – Opoczno Sport Team
4. Natalia Grzegorczyk – Opoczno Sport Team
5. Agnieszka Kostrzewska – Strefa Rowerowa Brzeziny

Klasyfikacja open mężczyzn:

1. Marcin Kowalczyk – Whirpool Team
2. Mateusz Pacholec – Krwinka Łódź
3. Szymon Wiktorowicz – Opoczno Sport Team
4. Jacek Wojtarek – Opoczno Sport Team
5. Mateusz Celak – Opoczno Sport Team
6. Łukasz Winnicki – UKS Filipides Teresin
7. Roman Abramczyk – BikeTires.pl
8. Patryk Kaliński – Gielniów
9. Hubert Kupis – Opoczno Sport Team
10. Piotr Knop – Wola Załężna

Słowa uznania należą się zawodnikom za pokonanie trasy mimo awarii rowerów. Tomasz Gula (nr 71) zdecydował się na pokonanie całej trasy biegiem po przejeździe zaledwie jednego okrążenia rowerem.
Nagrody dla najmłodszych zawodników ufundował sklep internetowy propagujący zdrowy styl życia Puregreen.pl. Pomoc organizacyjna została zapewniona przez sklep MarWit, oraz Firmę Handlową Kaczmarczyk
Pozostałe wyniki dostępne są na naszej stronie Duathlon MTB