MISTRZOSTWA POLSKI w biegach górskich za nami czas na MISTRZOSTWA ŚWIATA & MISTRZOSTWA EUROPY 2015!

W roku ubiegłym po MP w biegach górskich myślałem sobie, że już nie może być lepiej .
Dzień przed MP w tym roku stwierdziłem:
,, pracowaliśmy ciężko ze zdwojonym efektem , bo obciążenia wzrosły do tego było wiele  nowości  w treningu jak siłownia czy suplementacja ‘’ (ENERVIT).
_DSC1611mistrzostwapolskichustrzykidolne003
Tegoroczne starty zaczęliśmy od  startu dziewczyn starszych  Anny Szpoton ( druga w roku ubiegłym ) i debiutantki  Wiktorii Pęchner  .
Obydwie dziewczyny od razu po starcie przedarły się do czołówki wyścigu kontrolując ton rywalizacji.
Podczas dystansu Ania trzymała się na drugiej pozycji , Wiktoria tuż za nią. W połowie dystansu Ania zaatakowała obejmując prowadzenie , które utrzymała już do mety. Wiktoria biegnąc na trzeciej pozycji w końcowej fazie biegu przyśpieszyła i ostatecznie zmagania ukończyła na drugiej pozycji .
mistrzostwapolskichustrzykidolne004

Drugi start to start broniącego tytułu Mistrza Polski Bartłomieja Świątka .
Bartek rozsądnie rozpoczął swój start. Po pierwszej rundzie oderwała się dwójka biegaczy Bartek Świątek i Kamil Wichary (LKS Olkusz) .Na ostatnim zbiegu Bartek miał już stratę ok. 4 sek.
Krzyk klubowych kolegów i koleżanek przyczynił się do tego ,że Bartek postanowił zaryzykować i  rozpoczął finisz już na zbiegu ,co skończyło się potknięciem i nieszczęśliwym upadkiem .
Ostatecznie zmagania ukończył z tytułem wicemistrza Polski młodzików .

W kolejnym stracie mogliśmy zobaczyć debiutantkę Julię Wdówkę.

Julka zaczęła bardzo rozsądnie trzymając się czołówki.  Ostatecznie ukończyła wyścig na 9 pozycji co jest wielkim sukcesem w debiucie na Mistrzostwach Polski.

 

 

Kolejny start to start najbardziej utytułowanej zawodniczki  z Opoczna Łucji Wiktorowicz .

Ten start był jednoczenie kwalifikacją na Mistrzostwa Świata w biegach górskich, które odbędą się 27 czerwca 2015 w Bułgarii.
Łucja od samego startu biegłą w czołówce. Na drugiej rundzie oderwała się wraz z Kowalczykowską Agatą (LLKS Osowa Sień).

Na trzeciej rundzie na początku zbiegu Łucja rozpoczęła atak po swój trzeci tytuł Mistrzyni Polski.

Zawodniczka z Opoczna wbiegła na metę z ponad 9 sekundową przewaga nad druga zawodniczką.

Jak się pózniej okazało Łucja Wiktorowicz uzyskała czas o ponad 20 sekund lepszy niż zwyciężczyni kategorii Juniorek .
mistrzostwapolskichustrzykidolne005

 

W kolejnym etapie zmagań (bieg na 4 km ) wystartowało aż trzech naszych zawodników w tym Mateusz Celak , Szymon Wiktorowicz oraz Rafał Piekarski .

Walka między wszystkimi zawodnikami startującymi w tej kategorii była zacięta , gdyż start ten był kwalifikacją na Mistrzostwa Europy w Portugalii.

Bardzo miłą niespodziankę zrobił Mateusz Celak który przed samą metą pokazał niesamowity zapał do walki o medal . Tym samym wywalczył tytuł Wicemistrza Polski Juniorów i zakwalifikował się na lipcowe Mistrzostwa Europy .

Szymon Wiktorowicz i Rafał piekarski zostali sklasyfikowani  na kolejno 5 i 7 miejscu .
mistrzostwapolskichustrzykidolne006

 

W ostatnim już starcie zaprezentowała  się juniorka Natalia Grzegorczyk , która po ciężkich zmaganich wywalczyła 6 miejsce.

 

Tym oto sposobem Opoczno Sport Team po raz trzeci  z rzędu  zostali klubowym Wicemistrzem Polski w biegach górskich na krótkim dystansie .

mistrzostwapolskichustrzykidolne007
Jacek  Wojtarek :„Bardzo się cieszę z występu zawodników . Nasze cele zostały w pełni zrealizowane. Kiedy zaczynałem trenować młodzież w 2010 roku postawiłem sobie cel -Rok 2015. Łucja która trenuję ze mną od samego początku zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata- na to czekałem .

Bardzo się cieszę że Mateusz Celak znów pokazał ,że liczy się stawce najlepszych biegaczy górkich w Polsce. Cieszy mnie także dyspozycja reszty zawodników , którzy walczyli  do końca o punkty dla całego zespołu.  Teraz czekają nas przygotowania do Mistrzostw rangi Międzynarodowej. ‘’PORTO MONIZ !


Cartaz
Niebawem dostępna będzie relacja z radia PLUS Radom , oraz filmik z Mistrzostw Polski z Ustrzyk Dolnych .