MISTRZOSTWA POLSKI w biegach górskich na długim dystansie 2014

MISTRZOSTWA POLSKI w biegach górskich na długim dystansie za nami .
W roku ubiegłym drużynowo triumfowaliśmy, w tym roku piąta pozycja.·Pierwszy dzień mistrzostw nie był dla nas udany. ·Liczyliśmy na miejsca w pierwszej piątce. ·Jednak góry nie były łaskawe juniorzy i seniorzy biegli stylem ALPEJSKIM (cały czas pod górę )
trasa bardzo wymagająca z dwiema ,,ściankami ‘’ na 4km pierwsza ścianka ok. 500m do góry , po tym ok. 100 m podbiegu i druga ścianka 800 m i do tego ostatnie 2 km to wspinaczka na szczyt .
Brakło doświadczenia i znajomości trasy . Meta była usytuowana na szczycie góry Śnieżnik
biegialpejskie_2014-mapa
(1425 m n.p.m.) Ostatecznie Opoczyńscy górale zajęli:

DSC_0248

Junior młodszy  Konrad Biedrowski 12 miejsce
Junior Mateusz Celak 8 miejsce
Junior Szymon Wiktorowicz 9 miejsce
Junior Rafał Piekarski 14miejce (Rafałowi na 5 km odnowiła się kontuzja )
Senior Jacek Wojtarek 29  miejsce
W drugim dniu Mistrzostw Polski rywalizowali młodzicy , oraz zostały rozegrane igrzyska dzieci i młodzieży.
Pierwsza zmagania rozpoczęła Anna Szpoton dziewczyna starsza rywalizując w ramach igrzysk dzieci i młodzieży Ania zmagania ukończyła na 4 miejscu .
Następną startującą była MISTRZYNI POLSKI z małego dystansu Łucja Wiktorowicz .
DSC_0238Łucja była zdecydowaną faworytką wymienianą przez Andrzeja Puchacza dyrektora biegów górskich w Polsce i jedynego Polskiego przedstawiciela w strukturach światowej organizacji biegów górskich.
Łucja spokojnie kontrolowała bieg, już na pierwszej rundzie obiela prowadzenie, na początku drugiej rundy podkręciła tempo biegu powiększając przewagę na podbiegu, choć decydującą fazą deklasującą rywali był ostatni bardzo stromy zbieg, gdzie bardzo szybko zbiegała powiększając swoją przewagę i ze spokojem zdecydowanie zdobyła swój drugi tytuł w tym roku MISTRZYNI POLSKI w biegach górskich na długim dystansie. ·Tuż po Łucji na trasę wyruszyli młodzicy z Bartłomiejem Świątkiem również złotym medalistą MISTRZOSTW POLSKI z małego dystansu. Bartek od samego początku nadawał ton rywalizacji.·Po pierwszym okrążeniu na jednym z podbiegów Bartek zaatakował porywając 6 osobową grupę to tempo wytrzymał tylko jeden zawodnik, z który biegł ok. 5 sek. stratą do Bartka, po ostatnim zbiegu zostało ok. 400 m do mety Bartek zaczął przyśpieszać rywal również wszystko miało rozegrać się na ostrym finiszu, ale Bartkowi przydarzył się pech na zbiegach rozwiązał się but i przy mocnym tempie w końcówce wyścigu jeden z butów poluzował się na nodze i wypadł z stopy Bartek ostatecznie przegrał walkę o złoty medal dobiegając z 2 sek. Stratą z jednym butem .
DSC_0259,, Dałem z Sb wszystko” powiedział po biegu dochodząc do Sb przez ok. 20min Bartek był okrzykiwany brawami i oklaskami – przypomnijmy, że Bartek jest pierwszorocznym młodzikiem, więc za rok będzie również w tej samej kategorii wiekowej.·W klasyfikacji klubowej sekcja biegowa Opoczno Sport Team została sklasyfikowana na 5 miejscu.
Zrobiliśmy swoje pobiegliśmy wszystko, co mogliśmy jestem zadowolony z występów, nie zawsze wszystko układa się idealnie, ogólnie sezon udany.·Dziękujemy za wsparcie i pomoc w organizacji środków na wyjazd :