MISTRZOSTWA POLSKI w Biegach Górskich 2017 (…)

W dniach 8-9.04.2017 w Ustrzykach Dolnych odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach górskich ,
Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci i młodzieży w biegach Anglosaskich .
17799979_1473261696040296_4202206077091134617_nOd 2013 roku zawodnicy sekcji biegowej nie schodzili z podium w klasyfikacji klubowej .
2013  – II miejsce
2014 – II miejsce
2015- II miejsce
2016 – I miejsce
2017 –  jak się okazało II miejsce .

Zmagania w sobotę rozpoczęli najmłodsi adepci biegania .
W kategorii chłopców młodszych na dystansie 1 km o łącznym przewyższeniu +-45m
po imponującej walce brązowy medal wywalczył Maciewaj Lasota !
8 Oliwier Rogulski
9 Sebastian Świderek
12 Mikołaj Tomasik
16 Aleksander Czarkowski
W kategorii dziewczyn Starszych , które miały do pokonania 1,9km o przewyższeniu +-110m najlepiej zaprezentowała się Aleksandra Brola , która przekroczyła linię mety na 8 pozycji .
12 była Klaudia Bańczyk , a 13 Julia Grzybek .

mistrzyniannaszpoton0004
Po tym starcie rozpoczęła się walka o Medale Mistrzostw Polski  .
Jako pierwsze rozpoczęły  młodziczki , które miały do pokonania 2,9km o łącznym przewyższeniu
+-210 m

Świetnym przygotowaniem popisała się Anna Szpoton , która pobiegła świetnie taktycznie odrywając się od reszty na najstromszym odcinku trasy i świetnym stylu zdobyła swój drugi tytuł w karierze Mistrzyni Polski młodziczek .To był bardzo emocjonujący wyścig więc nie zabrakło łez szczęścia na mecie .
12 linie mety przekroczyła w swoim debiucie na Mistrzostwach Polski Julia Bogusławska .
21 Julia Krzysztofik .mistrzyniannaszpoton0008
W gronie młodzików , którzy rywalizowali na tym samym dystansie najlepiej spisał się
Aleksander Mokrowiecki kończąc zmagania na 5 pozycji.
Trzy pozycje za Olkiem na 8 miejscu  linie mety przekroczył   Dawid Krzysztofik  .
A zwycięzcą w tej kategorii wiekowej okazał się Krzysztof Czerwiński UKS Budowlani Nowy Sącz.
W niedzielę 09.04.2017 o medale MP walczyły starsze kategorie  .
Zmagania rozpoczęło się od startu łączonego juniorów młodszych z juniorami , którzy rywalizowali na dystansie 5km o przewyższeniu +- 434m
Ten start był też eliminacjmprelacjajacekwojtarek000117884575_1473708839328915_6825283107205512254_ną do Pucharu Świata Juniorów Młodszych, Gagliano del Capo, Włochy
W bardzo widowiskowym i mocnym biegu na 3 miejscu w juniorach zmagania ukończył Bartłomiej Świątek , który zdecydowanie zwyciężył w kategorii juniorów młodszych i zdobył kolejny tytuł Mistrza Polski w biegach górskich ale pierwszy w kategorii junior młodszy .
na 17 miejscu finiszował Jakub Tokarski .

W kategorii juniorek młodszych rywalizujących na tej samej trasie co juniorzy młodsi najlepiej spisała się Daria Leśniewska , która ukończyła wyścig na 5 miejscu .
9 była Julia Wdówka
10 Martyna Bańczyk
Zwyciężczynią  biegu juniorek młodszych z ponad  min przewagą nad drugą zawodniczką była Klaudia Pawlus LLKS Osowa Sień .mprelacjajacekwojtarek0002
W kategorii Juniorów  zwyciężył również z wielką przewagą Marcin Kubica KS Sprint Bielsko-Biała
8 miejsce wywalczył Wiktor Sałaj , natomiast na w juniorkach  6 miejscu zmagania ukończyła Zuzanna Łakomska .
W kategorii Seniorów zwyciężył Bartłomiej Przedwojewski reprezentujący MULKS Juvenia Głuchołazy
43 był Bogdan Stępień
Wśród kobiet w elicie świetny debiut zaliczyła Natalia Grzegorczyk .

mprelacjajacekwojtarek0004
Natalia jeszcze w roku ubiegłym miała brązowy medal w juniorkach , w tym roku na bardzo wymagającej trasie 10km wybiegała 5 miejsce w Elicie !
A Mistrzynią Polski została  zawodniczka , która w swojej kolekcji medalowej posiada medale Mistrzostw Świata – Anna Celińska Sprint Bielskobiała.mprelacjajacekwojtarek0005
9 seniorką na mecie była Anna Żółtak .

W klasyfikacji klubowej Opoczno Sport Team nie obroniliśmy tytułu z zeszłego roku , ale nie zeszliśmy z podium  !
Niebawem krótki spot filmowy z MP w biegach górskich Ustrzyki Dolne 2017!