Mistrzostwa Polski w biegach górskich na długim dystansie MIĘDZYGÓRZE 2015

W  dn. 25-26. Lipca w Międzygórzu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w biegach górskim na długim dystansie .
W sobotę o medale walczyły starsze kategorie wiekowe .
W pierwszym z startów wystartowały juniorki młodsze start był połączony z juniorkami .
mistrzostwapolski001
Dziewczyny rywalizowały na dystansie 4,8 km + 398 m – 398 m (pętla B + pętla A)
W gronie faworytek aktualna Mistrzyni Polski z małego dystansu , szósta zawodniczka tegorocznych Mistrzostw Świata juniorek młodszych

jacekwojtarek022
Łucja Wiktorowicz , która w pięknym stylu zwyciężyła bieg juniorek młodszych wygrywając również z juniorkami . Tym samym zakwalifikowała się na MŚ juniorów , seniorów w biegach górskich.

5 w juniorkach była Natalia Grzegorczyk  siódma jej koleżanka klubowa Magdalena Pęchner.

Po startach pań nadszedł czas na kategorię juniorów .
Mieli oni do pokonania  8,1 km + 671 m – 671 m (pętla B + 2 X pętla A)
Najlepiej wypadł Mateusz Celak  trzynasty zawodnik tegorocznych Mistrzostw Europy wywalczył w Międzygórzu tytuł MISTRZA POLSKI Juniorów .
Jego kolega klubowy Szymon Wiktorowicz zajął czwartą lokatę
9 był Rafał Piekarski

jacekwojtarek017

W gronie juniorów młodszy tytuł Mistrza Polski wywalczył Mateusz Grzyb zawodnik mieszkający na co dzień w Bystrzycy Kłodzkiej trenujący pod opieką Jacka Wojtarka od kwietnia tego roku .
jacekwojtarek024
W gronie seniorów zawodnicy Opoczno Sport Team zajmowali odległe pozycje
Rywalizując na dystansie    11,4 km + 944 m – 944 m (pętla B + 3 X pętla A)
Opocznianie ukończyli zmagania kolejno na
27 Jacek Wojtarek
33 Marcin Tokarski
35 Bogdan Stępień
W niedzielę o medale MP walczyli młodzi adepci .
W kategorii krasnali reprezentant Opoczno Sport Team
Maciek Lasota rywalizujący na dystansie 120m uplasował się na piątym miejscu .
mistrzostwapolski021
W kategorii dziewczyn starszych na dystansie 1,5 km + 125 m – 125 m (pętla B) brązowy medal wywalczyła
Wiktoria Pęchner
5 była Julia Krzysztofik mistrzostwapolski022
6 Anna Szpoton
11 Martyna Andrychiewicz
12 Natalia Krzysztofik
W gronie chłopców starszych na tym samym dystansie brązowy medal wywalczył Aleksander Mokrowiecki
4 był Dawid Krzysztofik

W kategorii młodzik rywalizujący na dystansie  2,4 km + 198 m – 198 mm (pętla C + pętla B)
dwa tytuły wywalczyli zawodnicy z Opoczna .
mistrzostwapolski023
Wicemistrzem Polski młodzików został Bartłomiej Świątek , piąty na mecie zameldował się Jakub Tokarski .
Jego koleżanka klubowa została wicemistrzynią Polski młodziczek w swoim drugim starcie na krajowym czempionacie.
Piąta w tej samej kategorii wiekowej była Martyna Bańczyk .DSC_0374
Te wszystkie wyniki przyczyniły się do zdobycia klubowego MISTRZA POLSKI w biegach górskich 2015 .
To drugi tytuł Mistrzowski dla Opoczna przypomnijmy ,że w 2013 roku Opocznianie też byli klubowym Mistrzem Polski .
Mistrzostwa Polski były oficjalnymi eliminacjami do wrześniowych Mistrzostw Świata juniorów i seniorów, które odbędą się w Walii .
Łucja Wiktorowicz , która jest juniorką młodszą zwyciężyła bieg zarówno w juniorkach jak i juniorkach młodszych została powołana wraz z jej bratem (4juniorem ) Szymonem Witkowiczem oraz Mistrzem Polski juniorów Mateuszem Celakiem do reprezentacji Polski w biegach górskich .
Po raz trzeci w tym sezonie nominację trenerską na światowy czempionat otrzymał trener Opoczyńskiego Teamu Jacek Wojtarek .
jacekwojtarek073      jacekwojtarek091
Tu zwracamy się z apelem o pomoc gdyż biegacze wraz z trenerem muszą we własnym zakresie zakupić sobie bilety lotnicze . Jeśli ktoś zechciał by pomóc zapraszamy do współpracy .
Opoczyński klub  od kilku lat boryka się z brakiem sponsora .
Jeśli ktoś zechce pomóc proszę pisać pod adres : jacekwojtarek@wp.pl
Bądź dzwonić 726 229 292
Wywiad z radia PLUS RADOM dostępny pod adresem

Film

mistrzostwapolski019 mistrzostwapolski017  mistrzostwapolski006mistrzostwapolski010 jacekwojtarek078 jacekwojtarek076 jacekwojtarek075 jacekwojtarek009