Pierwszy start w roku 2015 !!!

Przygotowania do sezonu 2015 trwają już od listopada .
Sezon 2014 był dla moich podopiecznych jednym z najlepszych w historii o ile nie najlepszy!
Zaś sezon 2015 to sezon wielkich oczekiwań .
Oczekiwań  ludzi ,którzy nas wspierają , kibicują ale przede wszystkim oczekiwań moich i zawodników.
Dziś  otrzymaliśmy drogą elektroniczną od pana Andrzeja Puchacza jedynego Polskiego delegata w WRMA czyli Światowej Federacji Biegów Górskich  kalendarz imprez Mistrzowskich  na sezon 2015.
Aktualnie jesteśmy podczas ważnego dla nas okresu przygotowań .
Z początkiem roku weszliśmy w realizację metody startowej jako jednej z podstawowych form przygotowania organizmu do adaptacji w warunkach anaerobowych.
img_0113

W ubiegły weekend wzięliśmy udział  w II edycji Zimowych Biegów Górskich Falenica 2015 .
Jest to cykl sześciu biegów  z , których trzy najlepsze wyniki brane są pod uwagę w ogólnej klasyfikacji generalnej .
Zawodnicy sekcji biegowej zmagali się z trzema dystansami indywidualnie dopasowanymi do potrzeb programu treningowego .
Najmłodsi biegli dystans 3,333km
W tym biegu wzięło udział 226 zawodników
Zdecydowanie najlepiej wypadł aktualny MISTRZ POLSKI młodzików Bartłomiej Świątek , który ukończył bieg na 5 pozycji open nie dając szans rywalom i pewnie zwyciężył swoją kategorię wiekową Na 3 pozycji OPEN wśród kobiet na mecie zameldowała się Natalia Grzegorczyk jednocześnie zwyciężając swoją kategorie wiekową .
img_0602
Jako piąta Kobieta Open  ukończyła Anna Szpoton również dominując w swojej kategorii wiekowej.
Miejsce za Anią zameldowała się jej klubowa koleżanka Julia Krzysztofik zajmując drugie miejsce w swojej kategorii tuż za Anią .
Na szóstej pozycji OPEN zmagania ukończyła debiutantka Julia Wdówka co dało jej drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej .
Na dystansie 6,666km wystartowała dwukrotna Mistrzyni Polski młodziczek Łucja Woiktorowicz .
W gronie 109 zawodników rywalizujących na tym dystansie Łucja zajęła łącznie 5 pozycję w całym biegu .
Łucja kontrolowała swój bieg i zwyciężyła OPEN w kobietach  , jak i w swojej kategorii wiekowej .
Ostatni bieg to bieg na dystansie 10km w ,którym wzięło udział 608 zawodników .
Najlepiej zaprezentował się Mateusz Celak nasz kadrowicz z Mistrzostw Europy zajął  7 pozycję OPEN
zwyciężając swoją kategorie wiekową M20
img_0575
24 na mecie zameldował się trener Jacek Wojtarek  zajmując 8 pozycję w  najmocniejszej kategorii  M21
39 Open  do mety dobiegł Rafał Piekarski dało mu to drugą pozycję w kategorii  M20
127 bieg ukończył Bogdan Stępień .
img_0680
Mimo świetnych wyników to jest dopiero jeden z elementów budowania formy na imprezy docelowe.
Sekcja Opoczno Sport Team nie ma sponsora by móc zrealizować nasze założenia musimy się ścigać a co za tym idzie mieć pieniądze na starty jeśli ktoś zechciał nam pomóc zapraszamy do współpracy .
Oprócz startów na Warszawskiej Falenicy mamy w planach starty w Lidze Biegów górskich .
A priorytetami są Mistrzostwa Polski w biegach górskich i kwalifikacja na :
11.04.2015, Ustrzyki Dolne, Mistrzostwa Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie, eliminacje do mistrzostw świata juniorów młodszych i ew. mistrzostw Europy juniorów

10.05.2014, Bielsko-Białą, Bieg Magurki, eliminacje do mistrzostw Europy seniorów i ew. juniorów

27.06.2015, Smolyan, Bułgaria, Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych w Biegach Górskich

4.07.2015, Porto Moniz, Portugalia-Madera, Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów