– PRZYCZYNA SUKCESU –

,, Wszystko jest przyczyną czegoś
Coś jest przyczyną dla kogoś
ktoś jest przyczyną sukcesu ‘’

Pisząc te słowa myślałem o osobach, których napotkałem na mojej ścieżce życia.·Jak zaczynałem trenować z młodzieżą we wrześniu 2010r, jako LUKS EKONOMIK
bardzo dużo osób podśmiechiwało się ze mnie – jadąc na moje pierwsze Mistrzostwa Polski, jako szkoleniowiec słyszałem jak chłopak mając 21lat może szkolić i jeszcze marzy o medalach.

trening001Ja nie marzyłem ja wiedziałem,że prędzej czy później będą po 3 latach moi zawodnicy zdobyli łącznie siedem indywidualnych medali MP i do tego trzy medale klasyfikacji klubowej MP .
,, Nie patrzę na te sukcesy, jako to, co osiągnęliśmy, tylko to, co mamy przed sobą a wierzę i wiem ,że to dopiero początek ‘’

Mam szczęście, że mam tak świetnych ludzi, z którymi pracuję (zawodnicy) bardzo się cieszę, że oni mi ufają i realizują moje założenia treningowe w 100%. ·A wiele wyniosłem od mojego aktualnego promotora pracy Licencjackiej a mianowicie
Prof. dr hab. Edward Mleczko
Wielka osobowość ogromny warsztat doświadczenia zarówno teoretycznego jak i prapraktycznego. riera lekkoatletyczna

Specjalizował się w biegach długich. Wystąpił na mistrzostwach Europy w 1971 w Helsinkach, gdzie zajął 22. miejsce w biegu na 10 000 m. W finale Pucharu Europy w 1970 w Sztokholmie zajął na tym dystansie 7. miejsce, a w finale Pucharu Europy w 1975 w Nicei – 4. miejsce.

Był trzykrotnym mistrzem Polski na 10 000 m w 19701971 i 1975, wicemistrzem na 10 000 m w 1972 i w biegu przełajowym w 1970 i1974, a także brązowym medalistą w biegu przełajowym w 1969, w 5000 m w 1973 i na 10 000 m w 1974. Jego wynik 28:27,2 z 1975 jest do tej pory rekordem mistrzostw Polski na 10 000 m.

W latach 1970-1975 dwanaście razy startował w meczach reprezentacji Polski, odnosząc 1 zwycięstwo indywidualne. Był zawodnikiem Cracovii.

Rekordy życiowe

Działalność naukowa

Ukończył w 1971 studia w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w 1980 na Wydziale Wychowania Fizycznego krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Od 1980 pracownik naukowy tej uczelni. Doktorat obronił w 1985[3], a habilitację uzyskał w 1992 na podstawie rozprawy Przebieg i uwarunkowania rozwoju funkcjonalnego dzieci krakowskich między 7 a 14 rokiem życia. W 2002 uzyskał tytuł naukowy profesora nauk o kulturze fizycznej. Od 1994 kieruje Katedrą Teorii i Metodyki Lekkiej Atletyki AWF w Krakowie, a od 2008 pełni funkcję prorektora do spraw nauki tej uczelni.

 

Jacek Wojtarek

Rozpoczynając studia w 2011 roku na jednym z wykładów z na profesor zadał pytanie właśnie odnośnie biegania ,,dlaczego czarni biegacze mają więcej Erytrocytów  ‘’

Zgłosiłem się i odpowiedziałem:, Bo mieszkają, i trenują na wysokościach gdzie jest rzadsze powietrze i organizm wydziela dwa razy więcej czerwonych krwinek odpowiedzialnych przenoszenie tlenu  do płuc i pozostałych tkanek organizmu.

I profesor poprosiłbym został po zajęciach.·I tak oto poznałem mojego mistrza.

Trzy miesiące później dostałem od profesora materiały naukowe dla mnie bezcen!·Plany treningowe jego zawodników, metody szkoleniowe różnych Krajów·,U.S.A, NORWEGIA , HOLANDIA , WŁOCHY , NOWA ZELADNIA ,WIELKA BRYTANIA..

Nawet zarys planów treningowych samego profesora, słynnej szkoły POLSKIEJ z lat 60-70.

Zacząłem studiować te lektury, próbując wyciągnąć z tego wszystko, co najlepsze starałem się by dopasować poszczególne metody do właściwości moich zawodników.
Godzinami poznawałem struktury rzeczowe , i czasowe różnych metod treningowych – niektóre mocno sprzecze wszystkie opisywały właśnie drogę do mistrzostwa sportowego zawodników .
··W minioną sobotę podczas wspólnej dyskusji z profesorem powiedział mi
,, że mam szczęście, bo pochłonąłem wiedzę i mogę ją wykorzystywać, mogę testować, analizować, wyciągać wnioski ‘’

Jestem świadomy tego, że ten się nie myli, który nic nie robi. Więc myślę sobie chcę być perfekcjonistą w takim stopniu ile się tylko da wyeliminować   granicę  błędu!   ·