Puchar Świata juniorów młodszych w biegach górskich dla Polskiego TEAMU !

25 czerwca, w czeskiej miejscowości Jańskie Laźne odbył się Puchar Świata juniorów młodszych w biegach górskich. Puchar Świata w biegach górskich po raz pierwszy został rozegrany w stylu alpejskim (cały czas do góry). Dziewczęta musiały wbiec na szczyt Ćernej Hory (1250m .n.p.m.). Do pokonania był dystans 2600 metrów.

Puchar Świarta

IMG_20160624_142108

Do Czech Polski TEAM przyjechał już w czwartek 23 czerwca wieczorem .
W piątek zawodnicy wraz z trenerami udali się na zapoznanie się z trasą sobotnich zmagań . Polski Team jako jedyny postanowił przejść całą trasę .

_DSC0052

Z góry wspólnie zjechaliśmy kolejką górską w miejsce startu , które było ok. 10 min marszu od  hotelu w którym zakwaterowana była Polska reprezentacja .
O godzinie 18,00 odbyła się ceremonia otwarcia  Pucharu Świata .
Po tym odprawa techniczna z trenerami i oczekiwanie na dzień startu .

_DSC0078 (2)

Sobota to dzień wielkich emocji !!! Dzień zmagań . Rywalizację rozpoczęły dziewczyny .
Polski zespół oczywiście nie zawiódł. Opocznianka, Łucja Wiktorowicz jeszcze 1,5 km przed metą prowadziła stawkę biegnąc w cztero osobowej grupie prowadzącej, ostatecznie ukończyła na 4 miejscu na Świecie. 10 była Klaudia Pawlus, zaś na 13 pozycji do mety dobiegła Magdalena Święcka. Łącznie jako drużyna Polki zwyciężyły pokonując Turki i Włoszki!

_DSC0172

Spot filmowy :

W gronie chłopców Polki Team zajął 11 pozycję. Najlepiej z chłopców pobiegł Marcin Kubica, który dobiegł do mety na 15 pozycji. 36 miejsce wywalczył Bartłomiej Świątek (Opoczno Sport Team), 38 był Mateusz Grzyb (Opoczno Sport Team), zaś Adrian Lawecki był 54.

_DSC0137

Reasumując to wielki sukces pierwszy w historii zdobyty przez polski żeński zespól drużynowy Puchar Świata !
Wielkie emocje i wielka radość z drużynowego Pucharu Świata!