WORLD MOUNTAIN RUUNING CHAMPIONSHIPS Betws-Y-Coed 2015

17 września 2015 to jedna z ważniejszych dat tegorocznego sezonu .
W tym dniu wraz z trójką moich zawodników wylecieliśmy na Mistrzostwa Świata w biegach górskich Walia 2015 .
11959971_748030285343295_2499866404531748937_n
1

Piątek  lot do Manchesteru  z przesiadką w Brukseli oraz z lotniska w Manchesterze wraz z innymi reprezentacjami do Llandudno przepięknej miejscowości położonej nad morzem  Irlandzkim , gdzie mieszkaliśmy   wraz z reprezentacją  Włoch .

DSC_1237
Po przyjeździe do hotelu wspólny rozruch z zawodnikami reprezentacji kolacja i odpoczynek .

4

Sobota dzień w którym wszystkie reprezentacje zostały przewiezione do miejscowości
Bestw-y Coed w północnej Walii gdzie odbyły się Mistrzostwa Świata w biegach górskich .
Po wspólnej zbiórce w punkcie gdzie każda reprezentacja miała swój punk ruszyliśmy na trasę oceniając skalę trudności , obserwując stopień nachylenia ,  wyobrażając sobie dzień startu i zawodnika w aktualnie znajdującym się  miejscu .
DSC_1296

DSC_1304
Pierwsza część dystansu była ciężka na 2 km trasa się wypłaszczała ,  na trasie było dużo błota .
Oprócz skupienia był czas na żarty oraz pamiątkowe fotki z kolegami i koleżankami z innych reprezentacji .

Wieczorem po kolacji wspólna odprawa techniczna i wszyscy udali się spać  .
Sobota to dzień startów .

test trasa

DSC_1312
Juniorki miały do pokonania 1 pętlę o długości 4,7 km i przewyższeniu +/- 250 m. Najlepszą wśród Polek okazała się Magdalena Dias, która linię mety przekroczyła jako 7 zawodniczka. Na 15 miejscu zameldowała się Łucja Wiktorowicz, a Julia Dias ukończyła zawody na 33 pozycji.
_DSC0167

Na dystansie 8,9 km o przewyższeniu +/- 500 m biegali juniorzy. Najszybciej spośród biało-czerwonych trasę tę pokonał Mateusz Celak i ukończył zawody na 9 miejscu.
Jako 22 linię mety przekroczył Szymon Wiktorowicz .
Adrian Wojtacha dobiegł jako 30, a Krzysztof Jilek jako 44 zawodnik.

_DSC0205
Seniorki do pokonania miały analogiczną trasę jak juniorzy. Nie zawiodła nasza najlepsza obecnie „góralka” – Dominika Wiśniewska-Ulfik, która wywalczyła 22 miejsce. Kolejna nasza zawodniczka,
Dorota Silarska linię mety przekroczyła jako 44 kobieta,
Danuta Woszczek natomiast ukończyła bieg na 47 pozycji.

Panowie do pokonania mieli aż 3 pętle, co dawało dystans 13 km o przewyższeniu +/- 750m.
_DSC0212

Miłą niespodziankę sprawił nam nasz zawodnik Bartłomiej Przedwojewski, który po świetnym biegu zajął 23 miejsce!

Kolejny Polak – Kamil Jastrzębski uplasował się na 32 pozycji.
Tadeusz Zblewski zawody ukończył jako 56,
Piotr Czapla jako 83,
Dariusz Marek jako 91 biegacz.
W-drodze-na-otwarcie_11

Film z Walii

,, To o niezwykle ważny dla mnie wyjazd !
Oprócz kolejnego zastrzyku doświadczenia ,które zdobyłem na tym wyjeździe poznałem po raz kolejny świetnych ludzi !

mistrzostwaswiatawallia007

Serdecznie gratuluję wszystkim zawodnikom za osiągnięty wynik oraz walkę z trasą i swoimi słabościami do samego końca .
Na tym wyjeździe poczułem się jak prawdziwy,, coach’’ czułem się potrzeby zawodnikom .
Cieszę się ,że swoją obecnością coś wniosłem do reprezentacji .
Wyniki Polskiej reprezentacji są świetne , przy tym jakie są aktualne możliwości wsparcia .

Mam wrażenie ,że to początek czegoś wielkiego mały kroczek w dużym procesie zmiany na lepsze .
Ta atmosfera Mistrzostw w porównaniu z tym jak cały Polski Team się wspierał , motywował przełożyło się na efekt końcowy .
Cieszę się niezmiernie ,że oprócz sztabu szkoleniowego , kierownika ekipy , dietetyczki która jest zawodniczką polski Team wzmocnił niesamowity profesjonalista Adrian Kozłowski , który swoją postawą i doświadczeniem wspomógł Polski Team !
Serdecznie gratuluję moim zawodnikom włożyliśmy w przygotowania i ten sezon dużo zdrowia ale jeszcze więcej serca co zaprocentowało :
11 juniorem Świata jest Mateusz Celak
23 juniorem Świata jest Szymon Wiktorowicz
15 juniorką Świata jest Łucja Wiktorowicz , która startowała w starszej kategorii ,
przypomnijmy ,że to pierwszoroczna juniorka młodsza !
Dziękuję zawodnikom , dziękuję trenerom , fizjologowi oraz Andrzejowi Puchaczowi członkowi zarządu WRMA jednocześnie dyrektor sportowy Polskiego Teamu !