Trening w terenie dla początkujących ? SAM ZOBACZ !

Trening w terenie dla dzieci i młodzieży jest świetną formą treningu a zarazem świetną lekcja wychowania fizycznego.·Pamiętajmy jednak, że to niezwykle aktywna forma i plusami jest na pewno zmieniający się krajobraz, miękka nawierzchnia lepiej znoszą np. nasze stawy kolanowe, zmieniające się procentowe nachylenie nawierzchni na podbiegu mamy odczynienia z naturalną siłą biegową na zbiegu szybkość przy szybkim zbieganiu. ·Ale musimy uczyć młodych uczniów profesjonalizmu.·Po ok 5 min spokojnego truchtu i podniesieniu temperatury ciała bardzo ważnym elementem jest rozgrzewka w miejscu szczególnie stawów kolanowych, bioder, i bardzo ważne stawów skokowych, bo w terenie na zbiegach, nierównościach stopa nie jest stawiana w pozycji prostej tylko pod jakimś kontem, dobrze rozgrzane stawy zmniejszają możliwość urazu czy kontuzji podczas jakiegoś błędu .

gory031jacekwojtarek###

Pamiętajmy, że powinniśmy my jak poprawnie balansować ciałem.·Na początku proponuję dwie lekcje zabrać uczniów na spacer potem marszo bieg jak opanujemy truchtem zbieganie możemy zacząć próbować biegać szybciej.·Początek wypraw polecam trasy biegowe w terenie, czy trasy w parkach .

gory055jacekwojtarek###

Systematyczność i jeden trening w terenie na dwa tygodnie przyczyni się do opanowania skali trudności i możemy wówczas podnosić skalę trudności tras. ·Oczywiście, jeśli chodzi o dzieci to trzeba bardzo uważać, bo mają wiele pomysłów i ja osobiście uważam, że nie powinno ich się wypuszczać w ekstremalny teren. ·Z młodzieżą już od gimnazjum możemy próbować wypadów w coraz ciekawsze trasy. ·Myślę, że każdy z młodych adeptów, który będzie lubił biegać będzie najbardziej lubił taki trening w terenie. ··

Pamiętajmy zawsze o dyscyplinie i zachowaniu szczególnej ostrożności. ·,,Lepiej wolniej zbiegać, ale dokładniej i bez urazów ‘’ te słowa powtarzam zawsze swoim zawodnikom, i to z bardzo dobrym skutkiem.

jest i gleba na garbie :)

jest i gleba na garbie 🙂