I Halowy Mityng ŁOZLA 2023 Życiowy wynik Mikołaja Gancarza na dyst. 600M

I Halowy Mityng ŁOZLA 2023
Życiowy wynik Mikołaja Gancarza na dyst. 600M

07.01.2023r . w na hali przy Łódzkim RKS odbył się
1. Halowy Mityng Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki .
W gronie startujących znaleźli się zawodnicy LKS Żelazny Opoczno Running Team .

Jako pierwszy start mieliśmy do doświadczenia jak jednostka treningowa jest akceptowana przez organizm , by na startach docelowych być w najwyższej sportowej formie , która ma zaprezentować w lecie .

Jako pierwszy wystartował w pierwszej serii na dystansie 200m wystartował
Kacper Marańda , który z czasem 25:18 uzyskał trzeci wynik w swojej serii , a to dało mu dziesiąte miejsce OPEN .
W dziewiątej serii na dystansie 200m w starcie z bloków zadebiutował Artur Petrosyan , i z wynikiem 25.51 wybiegał drugie miejsce w serii , co dało mu jedenaste miejsce OPEN .

Kolejny start to start na dystansie 600 m , gdzie wystartowali wszyscy z czołowych zawodników LKS Żelazny Opoczno Ruuning Team .
Wszyscy z zawodników klubu z Opoczna zostali dopasowani do startu w pierwszej serii, charakteryzująca się dopasowaniem zawodników z najlepszymi międzyczasami na danym dystansie .

Klasą samą dla siebie okazał się Mikołaj Gancarz , który wybiegał zwyciężając swoją serię potwierdził wielką klasę sportową i zwyciężył OPEN z czasem 1:23:74 co jest jego nowym rekordem życiowym na tym dystansie .

Czwarty w tej serii był Kacper Marańda z czasem 1:29:79 co oficjalnie dało mu szóste miejsce OPEN .
Na piątej pozycji w serii i dziewiątej OPEN linie mety przekroczył Artur Petrosyan z czasem 1:33:44

Trener Jacek Wojtarek |

‘’To wielki sukces podczas inauguracji forma Mikołaja zachwyca , a on dopiero będzie w formie . Mikołaj sprawdził się na średnim dystansie  , i pokazuje wielki poziom sportowy ciągle przesuwa swoje granice bijąc rekordy życiowe (…) 
Kacper pokazał na jakim dystansie jego organizm najlepiej akceptuje przyswaja i rokuje wynikiem na hali z czego jestem bardzo mocno zadowolony .
Artur pokazał dobry , ale nie najwyższy jego poziom sportowy , więc wiemy dzięki temu startowi nad czym musimy szczególnie popracować by było idealnie .
Mamy silnie sprecyzowany plan cieszę się że Mikołaj i Kacper zdecydowali się na obóz w Karpaczu i dwa starty podczas zgrupowania w tym jeden zagranicą .
Z Arturem mamy misję ,,Góry „ którą chcemy zrealizować , do tej misji nie wykluczam udziału Kacpra Marańdy .
Wiemy w jakim miejscu jesteśmy , wiemy co mamy i przede wszystkim chcemy zrobić .
RAZEM Z PASJĄ DO CELU .”